گل رز سفید

رز سفید یکی از چندین نوع گل رز شناخته شده در دنیا می باشد. گل رز سفید نماد پاکی ، خلوص و طهارت است. خواستگاه این گل آسیای صغیر و غرب آسیا است. در ساقه رز سفید یا خار وجود ندارد یا بیار اندک است. تنها در فصل بهار گل دهی دارد.

رز رنگ های متفاوتی دارد قرمز صورتی و خیلی رنگ های دیگه.پرورش دهندگان گل رز می دانند که دادن گل رز به عنوان هدیه به دوستانتان چه معنایی برای شما دارد،این گل ها نشان دهنده احساسات شما و حس قدردانی و محبت است.

گل رز سفید : اغلب برای دسته گل و ماشین عروس استفاده می شود، رز سفید نشانه ای ازمعصومیت،معنویت، عشق خالصانه و پاک میباشد.گل رز سفید گزینه مناسبی برای تکریم و احترام به طرف مقابل و هدیه ای مناسب برای سالگرد ازدواج با عزیزتان است.

سفید: پاکدامنی، معصومیت، همدردی و معنویت
سفید نماد عشق پاک است اما به مرور زمان رز سفید جایش را به رز قرمز داد و قرمز رنگ عشق شد.رز سفید که به رز عروس هم معروف است برای عروسی ها زیاد استفاده می شود چرا که نماد وحدت، تقوا و عشق پاک است. از رز سفید می توان برای تکریم و احترام در مراسم یادبود اشخاص نیز استفاده کرد. می توانید روز اول ازدواجتان برای همسرتان رز سفید بخرید.

رز  یک کلمه از زبان فرانسوی است و در زبان لاتین با عنوان rosa خوانده می شود که آن هم واژه‌ای برگرفته از زبان یونانی است. ریشه اصلی این واژه در زبان یونانی به صورت نیاهندواروپایی wrdho مورد بازسازی قرار گرفته است. به احتمال بسیار زیاد واژه یونانی نام برده شده به طور مستقیم از نیاهندواروپایی گرفته نشده است بلکه از طریق زبان فارسی باستان با عنوان varda وارد این زبان شده است.

یک نظریه دیگر در این مورد وجود دارد، و آن نظریه اینگونه است که این واژه یونانی برگرفته از یک زبان تراسی-فریگی و البته برگرفته از نیاهندواروپایی است، و علت آن هم آن است که واژه رز علاوه بر ایران در مقدونیه و ترکیه هم قابل پرورش است

تعبیر خواب گل رز سفید

تعبیر خواب گل رز سفید بکارت و پاکدامنی است. این خواب به عشق پاک نیز اشاره دارد که کسی قادر نیست به آن آسیب بزند

درباره گل رز چه می دانید؟ 

در قرون وسطی ، اروپائیان گلهای بونه گل سرخ وحشی را شوم و نحس و شیطانی می پنداشتند، شاید این اندیشه آنها ازاین نوشته مولنتوف (Mullenthof) نشات گرفته بود (شیطان می خواست به آسمانها دست یابد برای رسیدن این مقصود ، نردبانی از ساقه های نسترن ساخت و از آن نردبان شروع به بالا رفتن کرد ، ولی خدا وند مانع گردید و نردبان پاره شده و با سر به زمین سقوط کرد و تیغهای گل بدنش را مجروح ساخت)

گل سرخ یکی از پنج پایه اصلی رز در دنیا است و منشأ اصلی آن کشورهای بالکان ، فرانسه ، ترکیه ، مراکش و ایران است. این گل زیبا مظهر محبت و زیبائی است که در آن در صنعت عطر سازی و پزشکی استفاده می شود . پیامبر اسلام نیز به عطراین گل علاقه وافر داشتند و از آن بسیار استفاده می کردند.

واقعیت های شگفت انگیز و جالب در مورد گل رز :

گل رز نه تنها محبوب ترین گل در جهان است ، بلکه گلی است که به عنوان بهترین نماد عشق محسوب میشود. 

گل رز یک منبع عالی از ویتامین C است و میتوان از آن به عنوان خوراکی نیز استفاده کرد. 

گرانبهاترین گل رز در جهان در سال ۲۰۰۶ توسط دیوید آستین پرورش داده شد که ۱۵ سال طول کشید و حدود ۵ میلیون دلار هزینه داشت.

معنای رنگ های گل رز :

قرمز: عشق و عاشقی

زرد: دوستی، شادی و سلامتی

بنفش: افسونگری، شکوه و عشق در نگاه اول

صورتی تیره: قدردانی و سپاسگزاری

صورتی روشن: ملایمت و تحسین

سفید: پاکی، معصومیت، همدردی و معنویت

نارنجی: میل، شور و اشتیاق

کرمی: جذابیت و اندیشه

زرشکی: زیبایی بی نظیر

سبز: زندگی

در میان همه گل هایی که در این جهان می رویند و شکوفه می دهند، گل رز تاکنون زیباترین گل بوده است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *